РОЗКЛАД  ДИТЯЧОГО САДКА

Дитячий садок працює з понеділка по п’ятницю.

Абонемент повного дня включає перебування  з 0750 до 1900.

Абонемент неповного дня включає перебування з 0750 до 1300.

В садочку функціонують чотири  вікові групи:  (2-3 роки — ранній вік, 3-4 роки — молодший вік, 4-5 років — середній вік, 5-6 років – старший вік), в кожній по 7 дітей.

З повагою та вдячністю за відвідування , Колектив Закладу «Пізнайки-Розвивайки»

Деталі за телефоном 097 338 34 31.

 

Організація діяльності дитячого садка «Пізнайки — Розвивайки»

   Основні принципи роботи:

 1. Здоров’я : спорт, здорове харчування, прогулянки, обідній сон, розумне загартовування, безпечне середовище, дружня атмосфера
 2. Щастя: позитивне світосприйняття, прагнення миру, відчуття відповідальності за свого життя і здоров’я, вміння відстоювати свою думку, вирішувати проблеми, розуміти і висловлювати почуття, повагу до інших
 3. Розвиток та навчання: послідовне, комплексне, вчасне навчання. Поглиблене вивчення англійської мови із зануренням, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту. Правопівкульний розвиток через фізичний розвиток, музику і творчість. Проектна робота, екскурсії.
 4. Турбота про безпеку, здоровя та харчування . Екологічність в усьому.
 • Санітарні норми та гігієна приміщення: щоденні провітрювання, щоденне вологе прибирання усіх приміщень,  використання лише екологічно безпечних, гіпоалергенних миючих засобів  регулярна дезінфекція іграшок і приміщення, дотримання норм оптимальної температури та вологості повітря. Безпека, як фізична, так і психологічна – базова умова росту та розвитку здорової та щасливої людини. Саме тому до питань екології середовища, гігієни, харчування і медичного обслуговування ми підходимо з великим трепетом і вимогливістю.
 • Обов’язковий медичний нагляд: Щоденний ранковий огляд дітей кваліфікованим медичним співробітником. У випадку виявлення у дитини ознак інфекційного або бактеріального захворювання, спільно з батьками вживаються заходи стосовно подолання симптомів та мінімізації контакту хворої дитини зі здоровими.  До початку робочого дня увесь персонал дитячого садка проходить огляд медичним співробітником на предмет наявності ознак ГРВІ.  Регулярне повне медичне обстеження всього персоналу та наявність актуальної медичної санітарної книжки у кожного співробітника.
 • Тільки здорове 5-ти разове харчування та власна кухня (свіжоприготована їжа, дієтичний, збалансований та різноманітний раціон , натуральні соки чи морси, трав’яні чаї  смачні супчики та борщики, зварені виключно на овочевих бульйонах).
 • Екологія середовища у нашому садочку. Для люблячих батьків у питаннях безпеки їх дитини не буває дрібниць. Тому, наповнюючи наш садок затишком, комфортом і всім необхідним для росту та розвитку маленьких жителів « Пізнайки – Розвивайки », ми обрали лише найкраще, намагаючись продумати все до дрібниць. Матрасики, подушечки, ковдри та весь текстиль із гіпоалергенних матеріалів (переважно натуральних) європейського та вітчизняного виробництва. Усі облицювальні та будівельні матеріали, усі іграшки та розвиваючі матеріали сертифіковані та відповідають найвищим вимогам безпеки, якості та естетичності. Екологія середовища в нашому садочку. Усі меблі в ігровій, навчальній і спальній зонах дитячого садочку виготовлені виключно з натуральних матеріалів: масив дерева з чистих регіонів України, фанери, МДФ, покриті лаками та фарбами на водяній основі.

Програма садочку

 Особливості програми:

 • впровадження технології критичного мислення;
 • використання проектної діяльності;
 • розвиток емоційного інтелекту;
 • поглиблене вивчення англійської мови;
 • правопівкульний розвиток;
 • ми готуємо до життя і до школи( діти випускної групи працюють за ускладненою програмою).

Календарний рік в садочку ділиться на два блоки

 • навчальний рік ( вересень – травень);
 • літній період ( червень – серпень) – літній табір.

Навчальний рік складається з тем тижнів та тем предметів, які переплетені між собою цікавими проектами.

Садочок працює згідно програми  «Дитина» та власною авторською програмою, розробленою методистом та викладачами з урахуванням індивідуальних особливостей дітей дошкільного віку з питань організації освітнього процесу. Програма складалася з основних вимог МОН України щодо вікових особливостей дітей ( Базовий компонент дошкільної освіти) та використанням сучасних освітніх тенденцій ( розвиток кретичного мислення, проектна діяльність, ейдетичні прийоми ).

Програма має основну (незмінну) та варіативну частину, яка постійно доповнюється новими цікавими проектами, майстер класами та заходами. Головні завдання програми спрямовані на розвиток основних компетенцій : здоровя-збережувальної, особистісно-оцінної, родинно-побутової, соціально-комунікативної, природничо-екологічної, предметно-практичної, художньо-продуктивної, ігрової,  сенсорно-пізнавальної, математичної, комунікативної, мовленнєвої.

Програма садочка включає заходи та заняття направлені на  фізичний розвиток,

інтелектуальний розвиток (англійська мова (пакет стандарт), розвиток мислення, математика та логіка , навколишній світ , підготовка руки до письма, розвиток мовлення), художньо-естетичний розвиток дитини (розвиток емоційного інтелекту, музика,  творчість).

Не входять у вартість абонементу «Садочок», та можливі при додатковій оплаті такі додаткові заняття:

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ПРОГРАМИ:

Програма спрямована на розвиток дитини « в русі». Ми рухаємося від підніжжя піраміди до вершини, опрацьовуючи кожну цеглинку окремо і всі разом. Програма включає:

 1. Cенсорні системи.
 2. Сенсомоторний розвиток.
 3. Перцептивно – моторний розвиток.

Програма складається із опису її чотирьох взаємозв’язаних складових:

 1. фізичний розвиток,
 2. інтелектуальний розвиток,
 3. художньо-екстетичний розвиток
 4. прогулянка.

Деталі фізичного розвитку дитини. В нашому садочку унікальна програма фізичного розвитку та вихованню дітей базується на принципах любові до спорту та любові до життя. Кілька разів на тиждень діти займаються спортом. День у садочку розпочинається з ранкової гімнастики, що заряджає дитину енергією і підтримує настрій.

Протягом дня :

 • рухливі ігри та ігри спортивного характеру;
 • фізкультурні хвилинки підчас та між заняттями;
 • фізкультурні комплекси під час прогулянки.

Таким чином, денний графік фізичного навантаження діток укомплектований та збалансований.

Ми використовуємо тільки найкраще та найсучасніше обладнання. Узимку, навесні та влітку діти активно проводять час на свіжому повітрі.

Деталі інтелектуального розвитку дитини. Ця складова включає:

 • Підготовку до школи, Основне завдання навчити дітей вчитися, допомагати їм полюбити навчання. Заняття проходять з використанням ейдетичних прийомів, технології критичного мислення, проектної методики. Підготовка містить три складові готовності : фізіологічна готовність ( перевіряється системою вправ), психологічна готовність та інтелектуальна готовність ( побудована за вимогами МОН України).
 • Розвиток мислення, Розвитку мислення приділено досить багато уваги, адже однією із основних задач програм є навчити дитину мислити не стандартно, творчо та креативно. Тому на заняттях використовуються різні прийоми для вдосконалення вміння систематизувати, узагальнювати, блокувати отриману інформацію та ін.
 • Математика та логіка включає в себе напрямки: у світі чисел і цифр, у світі форм і величин, і світі простору і часу, розв’язування логічних задач. Залежно від віку, обирається рівень складності завдань.
 • Навколишній світ — це знайомство зі світом, що нас оточує. Діти отримують систему знань про природу та місце в ній людини, про людські цінності. Предмет інтегрований, адже поєднується із читанням, розвитком мовлення, математикою, творчістю. Вивчення предмету відбувається за допомогою дослідів, експериментів, екскурсій.
 • Підготовка руки до письма – це інтегрований процес, який частково використовується на різних заняттях. Для різного віку характерні свої прийоми та методи. У діток молодшої та середньої групи – це робота з крупами , тістом, вирізання та обведення по контуру. Для старших діток це робота в зошиті, що поєднана з різними видами творчості.
 • Розвиток мовлення один з найважливіших аспектів програми. Як і всі інші напрямки, характерний послідовністю та системністю. Діти молодшої та середньої групи працюють з картками, звуконаслідуванням, складають речення описи. Старші дітки працюють над збільшенням словникового запасу, удосконалюють вміння правильної вимови.

Деталі художньо-естетичного розвитку дитини. Ця складова включає:

 • Розвиток емоційного інтелекту, якому в садочку приділяється велике значення, адже для нас інтелект – це, в першу чергу, вміння усвідомлювати свої емоції, а також уміння аналізувати емоції інших людей і згодом навчитись контролювати свої власні, а також уміння аналізувати емоції інших людей і згодом навчитись контролювати свої власні. Це важливо в сучасному світі, адже для того, щоб стати успішним дорослим і якісно взаємодіяти з іншими, необхідно розвивати емоційний інтелект.

Працюючи над емоційним інтелектом звертаємо увагу:

 • формування позитивного ставлення до себе та інших;
 • формування відповідальності за своє життя та здоров’я;
 • набуття вміння вирішувати проблеми, відстоювати.

 

 • Розвиток творчості ( ліплення, живопис, аплікація, пластилінова аплікація, та інші). У відповідності до програми, діти знайомляться з різними видами живопису, графіки, пластики, колажу та аплікації. Наші заняття завжди лишають простір для творчості. Саме так ми намагаємося довести дитині: світ різноманітний та багатогранний. Саме так формується у неї погляд на життя.
 • Музичні заняття в садочку не стандартні, передбачають не тільки слухання музичних творів доступних до сприйняття малюками, навчання їх співу, рухам в музичних іграх і танцях, але і навчанню їх грі на дитячих музичних інструментах: барабани, клавесин, та ін. заняття музикою сприяють розвитку мозку, моральності і емоційної чуйності, розвитку мовлення, розвитку самодисципліни і сили волі, координації.

Деталі організаціі та проведення прогулянок

У режимі дня дитячого садочка передбачаються дві прогулянки по 1-2 години (залежно від погодних умов) у першій половині дня та у другій. Під час прогулянки повною мірою повинні реалізовуватися освітньо – виховні завдання.

 • Оздоровлення дітей
 • Фізичний розвиток.
 • Розвиток самостійності.
 • Розширення кругозору.
 • Ознайомлення з навколишнім світом.
 • Виховання естетичних почуттів, культури поведінки.

 

Педагог сприяє розвитку у дітей елементарних природно — наукових уявлень про фізичні властивості навколишнього світу, формуванню географічних знань (відповідно до вікових можливостей) і екологічної культури, емоційно позитивного відношення до живої і неживої природи.

Структура прогулянки:

 • спостереження;
 • трудова діяльність дітей;
 • рухливі ігри;
 • індивідуальна робота дітьми;
 • самостійна діяльність дітей;
 • індивідуальні бесіди з дітьми;
 • організація самостійної діяльності дітей;
 • індивідуальна робота з дітьми (розвиток мови, пізнавальний розвиток)

Різновиди прогулянок:

 • Типова — максимально вільна діяльність дітей (максимум атрибутів).
 • Комбінування: цільова прогулянка і самостійна діяльність.
 • Прогулянка — екскурсія — похід.
 • Спортивні естафети.

Розділ 3. Інформація про групи

Група «Карапузята»( від 1,5 до 3 років)

У виховній роботі педагоги максимально приділяють увагу кожній дитині, з повагою, любов’ю та турботою ставляться до малюків. Педагоги садочка займаються виховною роботою не з позиції «над дитиною», коли викладач лише контролює те, як підростає малюк, а з позицією «поряд із дитиною», що максимально надихає карапузів розвиватися, навчатися, спілкуватися та пізнати усе нове. Ми створюємо для дитини атмосферу, в якій вона може почуватися як удома.

З перших днів перебування у дитячому садочку наші «Карапузята», старанно виводять пензликами та олівцями свої перші малюнки, ліплять з пластиліну та роблять аплікації, що допомагає дітлахам розвивати дрібну моторику. Протягом навчального року малеча отримує знання з розвитку мовлення, сенсорики, природознавства, художньої літератури за методиками подружжя Нікітіних, Марії Монтессорі та технології раннього навчання Глена Домана. Заняття проходять у вигляді сюжетно-рольових, конструктивно-будівельних та дидактичних ігор.

Батьки можуть ознайомитись з навчально-методичним планом на рік. Протягом навчального року  керівник, методист разом з вихователем групи контролюють сприйняття дитиною навчальної програми.

Група «Дослідники» (від 3 до 4,5 роки)

У групі діти навчаються, граються, розвивають творче мислення та фантазію. Головна мета навчання — прищепити кожній дитині цікавість до навколишнього світу. Ми будемо разом знаходити відповіді на питання та надихати малюка до нових відкриттів.

У групі кожен малюк зможе знайти собі друзів і проводити свій час в атмосфері тепла, турботи та уваги. Наші методики спрямовані на те, щоб розкрити індивідуальні здібності дитини та створити сприятливі умови для фізичного і духовного здоров'я малят.

Група працює за рекомендаціями програми «Дитина». Пріоритетний напрямок роботи групи — формування мовлення дитини. Особлива увага приділяється розвиткові комунікативних навичок — малюки вчаться спілкуватися, допомагати один одному, гратися й працювати разом. Внаслідок такого підходу діти зможуть проявити самостійність та ініціативність, притаманну цьому вікові.

Група « Таланти » ( від 4,5 до 6 (7) років)

У групі «ТАЛАНТИ» дітлахи діляться на дві підгрупи:

 1. Підгрупа «Творці» — вік від 4,5 до 5, 5 років. У цій підгрупі діти щодня займаються творчістю та грають в активні ігри. Наша мета — показати різноманітність занять та завдань, з якими може зустрічатись дитина у повсякденному житті. Разом ми будемо знаходити нові можливості для розвитку творчого потенціалу дитини. Кожну дитину в групі ми сприймаємо як індивідуальність та стараємося розкрити усі грані маленької особистості. У групі діти навчаються та живуть у світі краси, гри, казки, музики, малюнків, фантазії та творчості. За допомогою педагогіки та провідних методик С. Русової, М. Зайцева ми прищеплюємо інтерес до навчання, розвиваємо дитячу уяву, зв’язне мовлення, мислення, вчимо дітей узагальнювати, а також групувати, лічити та порівнювати предмети. Свою роботу ми плануємо за програмою «Дитина», додатково використовуючи розвивальні програми «Грайлик», «Граючись, вчимось» та «Англійська мова для дітей дошкільного віку».

 

 1. Підгрупа « Всезнайки» — вік від 5,5 до 6 (7) років. Головна мета навчання у підгрупі «Всезнайки» — підготувати дітей до подальшого захопливого навчання у школі, прищепити їм бажання ще більше відкривати світ та вчитися новому. У навчанні використовується методика Л. Шелестової «Вчимося читати». На заняттях дітлахи вивчають нові слова, букви та цифри. Ми пропонуємо дітям спробувати себе в різних видах творчої діяльності — разом малюємо, пишемо, клеїмо, вирізаємо, конструюємо, ліпимо. У процесі навчання використовуються рухливі та дидактичні ігри, бесіди, театральні постанови. Крім того, діти вивчають читання, письмо, математику, англійську мову, образотворче мистецтво і музику, а також систематизують знання, набуті протягом попередніх років.